Достапни линкови

Утре во Брисел состанок на Северно-атлантскиот совет


France -- shadows on a wall with NATO decor in Strasbourg ahead of 3-4 April 2009 summit, 02Apr2009
Во седиштето на НАТО во Брисел утре ќе се одржи редовниот состанок на Северно-атлантскиот совет со земјите кои не се членки на Алијансата, а учестуваат во КФОР и ИСАФ мисиите.
Состанокот ќе претставува подготовка за Самитот на НАТО во Чикаго.
Од Република Македонија на состаноците на КФОР и ИСАФ форматите ќе учествува делегација предводена од министерот за одбрана Фатмир Бесими, како и амбасадорот на Република Македонија во НАТО Мартин Треневски.
На маргините на двете сесии министерот Бесими ќе има билатерални средби со министрите за одбрана на повеќе членки на НАТО
XS
SM
MD
LG