Достапни линкови

Во Јужна Осетија, втор круг претседателски избори


Централната изборна комисија во грузискиот отцепен регион Јужна Осетија соопшти дека ќе има втор круг од претседателските избори. Вчера кандидатот поддржан од Москва, актуелниот министер за вонредни состојби Анатолиј Бибилов и Ала Џиоева која порано беше министерка за образование добија по 25 насто од гласовите. Одѕивот на изборите беше повеќе од 66 проценти. Вториот круг ќе се одржи за две недели.
XS
SM
MD
LG