Достапни линкови

Папандреу нема да поднесе оставка


Грчката Влада денеска ги демантираше тврдењата во медиумите дека премиерот Јоргос Папандреу планира да поднесе оставка.
Според германското издание на весникот „Фајненшал тајмс“, премиерот Папандреу „двапати во текот на минатата недела им кажал на своите блиски соработници дека планира да поднесе оставка“.
Во соопштението од грчката влада е наведено дека „тоа е бесмислица.“.
Политиката на штедење предизвика големо незадоволство кај народот и чести демонстрации.
XS
SM
MD
LG