Достапни линкови

Грција го поддржува палестинското барање


Грчкиот министер за надворешни работи Ставрос Ламбринидис
Грција целосно го поддржува барањето на Палестина за присоединување кон ОН, како и правото на Палестинците да имаат сопствена држава. Ова го изјави грчкиот министер за надворешни работи Ставрос Ламбринидис во обраќањето пред годишната сесија на Генералното собрание на ОН. Тој додаде дека Палестците има право на своја независна држава, како што Израел има право на апсолутна безбедност.
XS
SM
MD
LG