Достапни линкови

Палестинците протестираат против говорот на Обама


Американскиот претседател Барак Обама
Околу 1000 Палестинци во градот Рамалах на Западниот брег протестираа против говорот на американскиот претседател Барак Обама пред ОН. Палестинската работничка унија исто така најави по денешните молитви нови протести пред американските амбасади низ арапскиот свет.
Обама на палестинскиот претседател Махмуд Абас му кажа дека САД ќе стават вето на одлуката на Безбедносниот Совет да ја признае Палестина како независна земја.
XS
SM
MD
LG