Достапни линкови

Најмалку 15 луѓе загинале при напади во Пакистан


Најмалку 15 луѓе загинале при напад на вооружени милитанти на полициска станица во северозападен Пакистан. При вооружената пресметка загинале пет полицајци. Инцидентот се случил во областа Бар во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG