Достапни линкови

Следна на списокот на „Ајрин“ е Канада


Тропската бура Ајрин денеска го зафати источниот дел на Канада каде што над 300 илјди жители останале без струја. До сега само еден човек се води како изчеснат, затоа што автомобилот кој го возел, слетал во река под удар на силните ветрови.Вчера бурата „ Ајрин “ дивееше на источниот брег на САД при што загинаа над 18 луѓе и поплави делови од Њујорк.
XS
SM
MD
LG