Достапни линкови

Први слики со Уго Чавез по операцијата


Венецуелската телевизија прикажа видео снимки и фотографии на претседателот Уго Чавез како разговара со Фидел Кастро, за прв пат откако на 10 јуни итно бил опериран на Куба. И покрај тврдењата декa се чувствувал добро, недостигот на информации за неговото здравје, поттикна сомневања дека тој можеби бил тешко болен. Чавез е на власт во Венецуела од 1999 година.
XS
SM
MD
LG