Достапни линкови

Авганистан-во експлозија на бомба загинале 4-ца војници на НАТО


Четворица припадници на ИСАФ мисијата во Авганистан денеска загинале во експлозија на бомба во источен Авганистан, соопштуваат од НАТО. Во соопштението не се наведени други детали за инцидентот. Најголем дел од трупите на ИСАФ служат во источниот дел на земјата, на границата меѓу Пакистан и Авганистан.
XS
SM
MD
LG