Достапни линкови

Обама со говор за политиката кон Блискиот Исток


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама денеска треба да одржи говор за неговата политика кон Блискиот Исток со акцент на политичките пресврти во арапскиот свет. Се очекува, Обама да повика на обнова на израелско-палестинските мировни преговори и остро да ја критикува Сирија за крвавото задушување на протестите.
XS
SM
MD
LG