Достапни линкови

Американскиот сенатор Кери во посета на Авганистан


Американскиот сенатор Џон Кери пристигна во официјална посета на Авганистан. Амбасадата на САД во земјата од безбедносни причини не ја обелодени агендата на сенаторот. Посетата на Кери во Авганистан се случува еден ден пред неговото пристигнување во Пакистан каде, како што соопштија од Белата Куќа, сенаторот ќе разговара за односите меѓу двете земји, по убиството на лидерот на Ал Каеда Осама бин Ладен, кој беше застрлан на 65 километри од Исламбад.
XS
SM
MD
LG