Достапни линкови

Гадафи повторно се појави на телевизија


Либискиот лидер Моамер Гадафи
По неколкунеделно отсуство, либискиот лидер Моамер Гадафи имаше краток телевизиски настап. Либиската телевизија прикажа снимки од вчерашната средба на Гадафи со племенските водачи. Либискиот лидеер последен пат се појави на телевизија на 30 април кога започнаа НАТО нападите врз Триполи. Претходно, либискиот бунтовници соопштија дека ја презеле контрола на аеродромот во Мисрата. Тие го отфрлија повикот на ОН за прекин на огнот,и продолжија со борбите да стават крај на 41-годишното владеење на Гадафи.
XS
SM
MD
LG