Достапни линкови

Европарламентот ќе расправа за надворешната политика на ЕУ


Кетрин Ештон
Европскиот Парламент денеска во Стразбур ќе расправа за надворешната политика, безбедноста и одбраната. Се очекува во работата да учествува и високата претставничка на Европската Унија за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон.
XS
SM
MD
LG