Достапни линкови

Нов граничен премин меѓу Македонија и Србија


Mакедонско српска граница
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и нејзиниот српски колега Ивица Дачиќ денеска ќе го пуштат во употреба новиот граничен премин меѓу Македонија и Србија, Голема Црцорија Голеш. На свеченоста двајцата министри ќе потпишат и Меморандум за соработка меѓу министерствата за внатрешни работи на двете земји, во областа на внатрешната контрола.
XS
SM
MD
LG