Достапни линкови

Најмалку дваесетмина повредени во Ерусалим


од местото на експлозијата
Најмалку 20 лица се ранети во експлозија на бомба на автобуска станица во Ерусалим, меѓу кои четворица посериозно, потврдија екипите за брза интервенција. За сега нема информации за жртви и не се познати мотивите за нападот. Премиерот Бенјамин Нетанјаху ја одложи закажаната посета на Русија по инцидентот. Ова е прв бомбашки напад во Ерусалим од 2004 година.
XS
SM
MD
LG