Достапни линкови

Евакуирани со британски авиони уште 150 луѓе од Либија


Либија, Бенгази
Три британски воени авиони евакуирале уште 150 странски државјани кои биле заробени во кампови во либиската пустина. Британскиот секретар за одбрана Лиам Фокс изјави дека двата авиона за трнаспорот на Кралските воздухопловни сили кои биле вклучени во спасувачки мисии безбеднио слетале во Малта. Тој додаде дека меѓу спасените цивили имало и Британци.
XS
SM
MD
LG