Достапни линкови

Нападната најголемата рафинерија во Ирак


Во нападот на вооружени лица врз најголемата рафинерија во Ирак Беиџи биле убиени четири лица, а рафинеријата била затворена поради пожарот предизвикан од експлозиите на поставените бомби. Оваа рафинерија се наоѓа на 250 километри северно од Багдад и дневно преработува 150 илјади барели нафта.
XS
SM
MD
LG