Достапни линкови

Во Брисел редовен состанок на Советот на Европската Унија


Денеска во Брисел ќе се одржи редовен состанок на Советот на Европската унија за надворешни работи. Шефовите на дипломатиите на Европската Унија ќе ја разгледаат ситуацијата во Босна и Херцеговина и идната улога на Унијата во таа земја. Како што пренесуваат агенциите, министрите на ЕУ ќе разговараат за брзо поставување на единствен претставник на ЕУ во БиХ.
XS
SM
MD
LG