Достапни линкови

Во Тирана, масовни протести на опозицијата


Неколку десетици илјади приврзаници на опозицијата се собраа денеска во центарот на Тирана на протести против владата на Сали Бериша. Организатор е Социјалистичката партија на градоначалникот на Тирана Еди Рама. Демонстрантите бараа оставка од Бериша и предвремени избори.
XS
SM
MD
LG