Достапни линкови

Состанок на Г-20 за рекордните цени на храната во светот


Г - 20 Сеул
Министрите за финансии и Гувернерите на Централните Банки на Г – 20 денеска во Париз ќе го започнуваат дводневниот состанок за растечките цени на храната.
Пред состанокот Светската Банка соопшти дека скапата храна е еден од факторите за немирите на Блискиот Исток.
ОН соопштија дека на глобално ниво цените на храната во јануари биле на рекордно ниво.
XS
SM
MD
LG