Достапни линкови

Марш на победата во Египет


Протести во Египет
Луѓето во Египет планираат да одржат „марш на победата “ денеска во Каиро, со кој ќе го обележат соборувањето на Хосни Мубарак. Живот во Египет се уште не е нормализиран по неколку неделните протести, блокади на улиците, затворените институции. Високиот воен совет кој ја презема власта, се наоѓа под притисок од активистите, кои бараат ослободување на политичките затвореници, укинување на вонредната состојба и фер избори
XS
SM
MD
LG