Достапни линкови

Судири на демонстрантите и полицијата во Јемен


Протестите на опозицијата на почетокот на месецов во Јемен
Анти-владините демонстранти денеска се судрија со полицијата во Јемен, при нивниот обид да дојдат до централниот плоштад во главниот град. Во земјата трет ден по ред се одржуваат протести. Најмалку 1000 демонстранти, од кои повеќето студенти бараат оставка на претседателот Али Абдула Салех, кој е на власт 30 години.
Десетици илјади јеменци при почетокот на месецов земаа учество во протестот на опозицијата против владата наречен „Ден на гневот“.
XS
SM
MD
LG