Достапни линкови

Закажана конститутивната седница на новото косовско Собрание


Јакуп Красниќи
Вршителот на функцијата претседател на Косово Јакуп Красниќи ја закажа на 24 февруари конститутивна седница на новиот состав на косовското Собрание. Според Красниќи датумот бил договорен на состанокот со претставниците на парламентарните групи.
Парламентарните избори во Косово беа одржани на 12 декември.
XS
SM
MD
LG