Достапни линкови

Руските власти го соопштија името на напаѓачот на Домодедово


Комеморација за жртвите на аеродромот Домодедово
Руските власти соопштија денеска дека 20 годишниот Могомед Јевлојев го извршил бомбашкиот напад на московскиот аеродром Домодедово, а притоа уапсени се и неговите брат и сестра, кои се малолетни. Тие се осомничени дека му помагале на Јевлојев. Одговорноста за нападот во кој загинаа 36 лица, а околу 180 беа повредени претходно ја презема чеченскиот лидер Доку Умаров.
XS
SM
MD
LG