Достапни линкови

Времето сончево и малку постудено


Врeмето во Македонија ќе биде стабилно и суво, со умерен северен ветер. Утринската температура се движи од минус пет до четири, а дневната ќе биде од 10 до 18 степени.
Во Скопје и околината слично време. Утринската температура се спушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до 13 степени.
XS
SM
MD
LG