Достапни линкови

Хјуман Рајтс Воч: 297 луѓе се убиени за две недели во Египет


Египет
Најмалку 297 луѓе загинале до сега во антивладнити проетстви во Египет соопшти хуманитарната организација Хјуманс Рајтс Воч Овој податок се базира на информации добиени од посети во болниците во Карио , Александрија и Суец , објаснуваат во оргнизацијата. Во масовните протести кои започнаа пред две недели на неколку пати дојде до судири меѓу поддржувачите и противниците на претстедателот Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG