Достапни линкови

Фратини- Хрватска во ЕУ позитивен сигнал за Западен Балкан


Италијанскиот министер за ндворешни работи Франко Фратини
Италијанскиот министер за надворешни работи Франко Фратини изјави денеска во Белград дека ЕУ има интерес со приклучувањето на Хрватска во заедницата, Србија и другите земји од Западен Балкан да добијат позитивен сигнал во евроинтегративниот процес.
Фратини по средбата со неговиот српски колега изјави дека истрагата за извештајот на Дик Марти за трговијата со човечки органи на Косово треба да биде независна за да се открие вистината.
XS
SM
MD
LG