Достапни линкови

Двајцата репортери на РСЕ полетале за Европа од Египет


Протестите во Египет
Двајцата репортери на Радио Слободна Европа биле кратко задржани во Каиро и потоа отпатувале за Европа. Репортерите Роберт Тајт и Абделиах Нуаими кои се британски државјани беа приворени при пристигнувањето во главниот град на Египет. Тие вчера беа ослободени од полициската станица во Каиро
XS
SM
MD
LG