Достапни линкови

Српската владејчка партија не е за предвремени избори


Протестите на опозицијата
Портпаролката на српската владеачка Демократска партија Јелена Триван изјави денеска дека партијата го отфрлила барањето на опозицијата за свикување предвремени парламентарни избори, соопштија американските медиуми. Лидерот на опозициската Српска прогерсивна партија Томислав Николиќ на денешниот митинг најави понатамошни протести доколку властите од земјата за два месеца не распишат предвремени парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG