Достапни линкови

Претседателски избори во Казахстан во април


Нурсултан Назарбаев
Претседателските избори во Казахстан ќе бидат одржани на 3-ти април соопштија официјални претствници. Оваа одлука е донесена откако претседателот Нурсултан Назарбаев повика на предвремени избори, две години пред завршувањето на неговиот мандат.
XS
SM
MD
LG