Достапни линкови

139 години од раѓањето на Гоце Делчев


По повод 139-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев, денеска ќе биде одржана Меѓународната манифестација „Гоцеви Денови“. На гробот на македонскиот револуционер во Црквата „Свети Спас“ во Скопје, цвеќе ќе положат делегации на државата и на Град Скопје, партиски претставници и граѓани.
XS
SM
MD
LG