Достапни линкови

Рама: дијалог, но и протести


Еди Рама
Лидерот на албанската опозициска Социјалистичка партија Еди Рама изјави дека опозицијата е подготвена за дијалог, но оти не се откажува од протестите. Дијалогот и компромисот се дел од нашите демократски визии, но ние ќе ја продолжиме нашата опозициска мисија, со мирни протести, нагласи Рама. Тој додаде дека најавените собири за в петок ќе бидат протест на албанските граѓани против Владата, која, според него е длабоко навлезена во корупција.
XS
SM
MD
LG