Достапни линкови

Авганистан потпиша договор со Иран за меѓугранична трговија


Авганистан потпиша меморандум за разбирање со Иран за да се подобри меѓуграничната трговија, по блокадата на камионите со гориво за Авганистан во минатиот месец. Авганистанското министерство за финансии соопшти дека двете страни се сложиле за проширување на бизнисот и трговијата, како и за транспорт на стоки на нивната граница. Министерството најави дека царинските управи на двете земји ќе се сретнат за да ги решат меѓусебните спорови.
XS
SM
MD
LG