Достапни линкови

Русија благодарна на Елцин


Медведев пред споменикот на Елцин
Рускиот претседател Дмитри Медведев изјави денеска дека Русија треба да му биде благодарна на првиот претседaтел на Руската федерација Борис Елцин за сериозните реформи и за денешниот развој на земјата. Медеведев ова го изјави за време на откривањето на споменикот на Елцин во Екатеринбург по повод 80 годишнината од неговото раѓање. Елцин почина од срцев удар во 2007 година.
XS
SM
MD
LG