Достапни линкови

Десетици уапсени по антивладини протести во Русија


Борис Немцов за време на протестот во Москва
Руската полиција приведе десетици луѓе на антивладините протести против органичувањето на правото на протест во Москва и во Санкт Петерсбург.
Околу 600 луѓе протестираа на Плоштадот на слободата во Москва. На протестот имаше повеќе полиција отколку демонстранти. Опозицискиот лидер Борис Немцов го спореди рускиот премиер Владимир Путин со египетскиот претседател Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG