Достапни линкови

Временска прогноза-сончево


Времето денеска ќе биде сончево и тивко со умерена облачност, а претпладне во одделни котлини ќе има магла. Утринската температура се движи од минус 10 до минус четири, а дневната од два до девет степени. Во Скопје и околината претпладне ќе биде магливо, а преку денот сончево и тивко со умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до минус седум, а дневната ќе се искачи до пет степени.
XS
SM
MD
LG