Достапни линкови

Напаѓачот на рускиот аеродром Домодедово бил од Кавказ


Церемонијата за жртвите при нападот во Москва
Рускиот федерален истражен комитет соопшти денеска дека бомбашот самоубиец кој изврши напад на московскиот аеродром Домодедово бил 20 годишен маж од Кавказ. Тоа е прво соопштение на комитетот за инцидентот. При експлозијата на аеродромот загинаа 45 луѓе, а околу 180 беа повредени.
XS
SM
MD
LG