Достапни линкови

Белата куќа бара египетската влада да има слух за народот


Протестите во Египет
Белата куќа денеска ја повика египетската влада да има повеќе слух за барањата на народот и да спроведе политички и економски реформи кои ќе го подобрат животот и ќе му донесат напредок на Египет. Според соопштението САД се подготвени да му помогнат на Египет во остварувањето на тие цели. Во Египет вчера се одржаа најголеми демонстрации во тридецениското владеење на претседателот Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG