Достапни линкови

Повторување на парламентарните избори во Косовска Митровица


Во Косовска Митровица денеска се повторува гласањето за парламентарните избори во земјата. Од Централната изборна комисија соопштија дека гласањето започнало без никакви проблеми. Гласањето ќе се одржи во 32 центри со вкупно 126 изборни места. На избирачкиот список се запишани 86.834 гласачи. Изборите ќе бидат проследени од 1858 домашни и странски набљудувачи.
XS
SM
MD
LG