Достапни линкови

Неформален состанок на министри од ЕУ земјите во Годоло


Денеска во Годоло, Унгарија се одржува неформален состанок на Советот на министри за правда и за внатрешни работи на земјите-членки на ЕУ, како и на првите луѓе на овие ресори од земјите кандидати за членство. Предвидено е на настанот да учествува и македонската министерка за внатрешни работи Горана Јанкуловска.
XS
SM
MD
LG