Достапни линкови

Инцко-политичките лидери од БиХ ги изневерија гласачите


Валентин Инцко
Неуспехот на лидерите на политичките парламентарни партии во БиХ да формирааат функционална владејачка коалиција е знак дека тие ја изневериле довербата на гласачите, според соопштението на канцеларијата на високиот претставник во БиХ Валентин Инцко.
Во соопштението Инцко нагласува дека граѓаните на изборите гласале да имаат функционална влада, а не уште четири години политички застој и стагнација.
XS
SM
MD
LG