Достапни линкови

Поскапување на бензинот и нафтата


Бензините и екстра лесното масло за домаќинства од вечерва на полноќ ќе поскапат за еден денар, а дизелот за половина денар по литар, според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика. Мазутот ќе биде зголемен за 0,882 денари за килограм. Во просек цените на нафтените деривати ќе бидат поголеми за 2,17 насто, а причината е поради покачувањето на центата на суровата нафта на светскиот пазар.
XS
SM
MD
LG