Достапни линкови

Ердоган со голема подршка од граѓаните на Турција


Реџеп Таип Ердоган
Турската Партија за правда и развој на премиерот Реџеп Таип Ердоган има подршка од 46 насто од населението, пред помалку од шест месеци до националните избори, според анкетите кои биле спроведени во земјата. Партијата е заслужна за економскиот развој на Турција, кога земјата се бореше со економската криза во 2000 и 2001 година.
XS
SM
MD
LG