Достапни линкови

Тројца американски војници загинале во Ирак


Патрола на американските војници во Мосул
Еден ирачки војник застрелал двајца припадници на американските сили, а трет американски војник бил убиен во оделен инцидент. Според американската војка првиот инцидент се случил во тренинг центар во близина на Мосул, а вториот во центарот на Ирак.
Минатиот ден беше најсмртоносниот за американските трупи во Ирак од јули во 2010 година.
XS
SM
MD
LG