Достапни линкови

Партијата на Мета останува во коалиција со владата


Илир Мета
Партијата на Илир Мета Движење за социјалистича интеграција нема да ја напушти владината коалиција и веќе се предложени нови кандидати за функцииите кои во владата ги обавуваше Мета.
Партијата на албанскиот премиер Сали Бериша му предложила заменик премиер да биде aктуелнниот шеф на дипломатијата Едмонд Хаџинасто, а нов министер за економија и енергетика да биде Насип Начо, актуелен потпретседател на албанскиот парлемент.
XS
SM
MD
LG