Достапни линкови

Во Мексико нов судир меѓу полицијата и бандите


Најмалку 14 лица загинаа во судирите меѓу силите за безбедност и членовите на една банда во Мексико.
Како што јавуваа медиумите, престрелките траеле 12 часа и се случиле во Халапа обично мирен град.
Во Мексико во изминативе 4 години се убиени над 34 илјади лица во насилства поврзани со трговија со дрога.
XS
SM
MD
LG