Достапни линкови

Берлускони под истрага


Силвио Берлускони
Италијанското обвинителство соопшти дека премиерот Силвио Берлускони е под истрага во аферата со проституција во која била вклучена малолетна мароканска девојка. Обвинителите истражуваат дали Берлускони извршил притисок врз полицијата за ослободување на девојчето кое било приведено за кражба. Според медиумите, девојчето претходно било во вилата на Берлускони.
XS
SM
MD
LG