Достапни линкови

Убиена жена полицаец во Пакистан


Исламски милитанти упаднале во домот на една пакистанска полицајка во северо-западниот дел на земјата, при што ја убиле неа и уште 5-мина членови од нејзиното семејство. Милитантите вообичаено ги напаѓаат полицајците во Пакистан, а ова е прв пат цел на нападот да биде жена.
XS
SM
MD
LG