Достапни линкови

САД - Нови санкции за фирмите поврзани со иранската ракетна програма


САД најавија нови санкции против 25 компании што се обвинети од Вашингтон за вмешаност во иранската ракетна програма. Дваесет од овие фирми се регистрирани на Хонг Конг, а останатите на Островот Ман. Новите санкции им забрануваат на жителите на САД трансакции со овие фирми, а ако компаниите имаат имот во САД, ќе им биде замрзнат.
XS
SM
MD
LG