Достапни линкови

Од Авганистан пукано кон Пакистан


Пакистански паравојник на границата со Авганистан
Најмалку 8 луѓе загинале кога на една куќа во западен Пакистан било стрелано од минофрлачи од Авганистан, соопштуваат пакистанските власти. Тие велат дека нападот се случил во Северен Вазиристан, област во која се кријат милитанти.

Властите тврдат дека нападот го извршиле Авганистанци или странските сили кои се во Авганистан. Претставниците на НАТО во Авганистан велат дека го испитуваат случајот.
XS
SM
MD
LG